تماس برای مشاوره

09008001870

تماس مشاوره

09008001870

روتین پوستی آقایان

مراحل روتین پوستی مردانه در 6 گام

در سال‌های اخیر، شاهد آقایانی با سنین مختلف بوده‌ایم که به انجام روتین‌ پوستی مردان با هدف حفظ و بازیابی جذابیت پوستشان پرداخته و به صورت منظم به رعایت نکات پوستی آقایان مشغول بوده‌اند. برای مثال، می‌توان از نقش بوتاکس در روتین مردان بگوییم که چطور به صورت روزانه بر تعداد آقایان علاقمند به تزریق بوتاکس و داشتن روتین پوستی مردانه افزوده می‌گردد.

لذا با توجه به محبوبیت و توجهی که اینروزها نسبت به روتین پوستی مردان از سوی جامعه دیده می‌شود. در این مقاله به معرفی مراحل روتین پوستی مردانه در 6 گام پرداخته‌ایم. اگر شما هم جزو آقایانی هستید که به جذابیت پوست خود اهمیت می‌دهید، تا انتها با ما همراه بشید. در ادامه به 6 گام روتین پوستی آقایان خواهیم پرداخت.

همچنین ببینید: روتین پوستی چیست؟

تعریف کلی از روتین پوستی و اهمیت آن برای آقایان

روتین پوستی آقایان، شامل چند نکته‌ی مهم می‌باشد. مراقبت از پوس ت در گرو انجام منظم و روزانه مراحلی است که به صورت دوره‌ای و با هدف حفظ سلامت پوست و رفع مشکلات پوستی است. اتخاذ یک روتین پوستی آقایان که مناسب و برای آنها کاربرد داشته باشد، فقط از طریق شناخت کامل نوع پوست هر شخص و انتخاب مواد بهداشتی مناسب با آن نوع پوست امکان پذیر است.

ما در یک مقاله جدا روش های تشخیص پوست را کامل توضیح دادیم

روتین و مراقبت پوستی آقایان
روتین و مراقبت پوستی آقایان

اهمیت روتین پوستی آقایان

اینروزها بیش از پیش شاهد علاقه روزافزون جوامع به انجام تکنیک‌های مراقبت از پوست هستیم. تا کنون بیشترین علاقمندان به استفاده از تکنیک‌های مراقبتی و ترمیم پوست، بانوان عزیز بوده‌اند. اما با توجه به درصد رشدی که استفاده از روتین پوستی مردان در جامعه شاهد هستیم، هم اکنون سهم قابل توجهی از بازار، اشاره دارد به آقایانی که به جذابیت پوست ‌مردان اهمیت می‌دهند. ناگفته نماند که هم اکنون نقش بوتاکس در روتین مردان به شدت پر رنگ شده است.

در زندگی روزمره، به دلیل تفاوت‌هایی که در نوع فعالیت‌های روزانه آقایان با بانوان محترم وجود دارد، شرایط حاکم برای سلامتی پوست آقایان نیز بسیار متفاوت‌تر از شرایطی است که خانم‌ها و بانوان در آن به سر می‌برند. فعالیت‌های یک مرد در طول روز می‌تواند شامل مواردی باشد که به شدت برای سلامت پوست خطرناک است. برای مثال می‌توانیم به موارد ذیل اشاره نماییم :

 • نیاز به اصلاح مکرر و روزانه صورت و تحمیل صدمه‌های تیغ به پوست
 • تعریق زیاد به دلیل مشاغل سخت و پر تحرک
 • قرار گرفتن در استرس‌های مزمن
 • تردد بیشتر در شهر و مواجه شدن با آلودگی‌های شهری
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید
مراقبت پوستی آقایان مشهد
مراقبت پوستی آقایان مشهد

مطمئناً رو به رو شدن و قرار گرفتن با چنین شرایط و موارد خطرناکی که می‌توانند هر یک به تنهایی قاتل پوست محسوب شوند، اهمیت داشتن روتین پوستی مردان را بالا برده است. نکات پوستی آقایان در روتین پوستی مردان اگرچه از موارد و تعداد اقدامات کمتری برخوردار است، ولی داشتن روتین پوستی آقایان جزء اقدامات واجب برای آنان محسوب می‌شود. با رعایت روتین پوستی مردان، خطر مبتلا شدن به موارد ذیل در آقایان از بین می‌رود :

 • آکنه
 • جوش‌های سر سیاه
 • پیری زود رَس
 • انواع و چین و چروک‌
 • خشکی صورت و شرایط سخت پوستی

تعریف روتین پوستی آقایان

در کل روتین پوستی به کلیه اقداماتی گفته می‌شود که، توسط فرد با توجه به نوع پوست و شرایط زندگی در جهت حفظ سلامت پوست انجام می‌شود. روتین پوستی مردان نیز به اقداماتی گفته می‌شود که یک آقا برای جلوگیری از پیری زودرس پوست، و از بین بردن و کنترل چین و چروک‌های صورت در طول شبانه روز و به صورت منظم انجام می‌دهد.

 روتین پوستی شامل استفاده از محصولات مراقبت پوستی، محصولات تقویت پوست و مراحل شستشو و … می‌باشد. تمامی این مراحل و اقدامات در قالب یک روتین منظم به صورت روزانه باید انجام پذیرد. با شناخت نوع پوست و استفاده از یک روتین مناسب و همسو با جنس پوستتان، به صورت منظم، می‌توان تا سالها از پیر شدن صورت و ایجاد چین چروک جلوگیری کرده و در صورت درگیر شدن با چین و چروک و پیری زودرس با انجام روتین پوستی مردان، آنهم به صورت منظم می‌توانید مشکلات را بهبود بخشیده و از گسترش آنها جلوگیری نمایید.

همچنین ببینید: نحوه تشخیص نوع پوست زنان و مردان

نکات مهم اولیه درباره روتین پوستی آقایان

نکات مهم در روتین پوستی مردان، فرقی با نکات قابل توجه در روتین پوستی بانوان ندارد. می‌توان گفت که هر دو در اصل، هم جهت بوده و یک هدف دارند. تنها تفاوتی که روتین پوستی مردان با روتین پوستی بانوان می‌تواند داشته باشد، ساده‌تر بودن روتین پوستی آقایان است.

اما گفتنی است که یکی از مهمترین نکات در هر دو روتین پوستی، تشخیص صحیح نوع پوست است. اگر نوع پوست اشتباهاً به جای چرب، پوست خشک معرفی و شناخته شود، روتین پوستی نه تنها مزیتی نخواهد داشت، بلکه می‌تواند به پوست آسیب‌های بسیار زیادی نیز وارد کند.

6 گام روتین پوستی مردان

همانطور که عرض شد، در این مطلب قرار است با روتین پوستی آقایان در 6 گام آشنا شویم و با نکات پوستی آقایان که از اهمیت بالایی در جذابیت پوست مردان برخوردار است، به کیفیت روتین پوستی مد نظر بیافزاییم.

اولین قدم، قبل از انجام هر کاری، تشخیص نوع پوست برای تعیین مناسب‌ترین روتین پوستی مردان برای هر شخص است. با توجه به اینکه شرایط روزانه آقایان می‌تواند در میزان بسیار زیادی با یکدیگر بنا به گستردگی شغل‌ها و شرایط حاکم در محیط‌های شغلی، متفاوت باشد، نکته مهم بعدی رسیدن به درک درستی از نیازهای فردی یک شخص از روتین پوستی مختص به خود است.

محصولات و مراقبت پوستی آقایان
محصولات و مراقبت پوستی آقایان

گام اول در روتین پوستی آقایان

اولین گام مربوط می‌شود به پاک کردن و تمیز کردن سطح پوست. برای پاکسازی پوست، می‌توانید از یک پاک کننده ملایم صورت استفاده کنید. آقایان غدد چربی بزرگتر و متعددتری نسبت به خانم‌ها دارند و به همین دلیل ممکن است در بسیاری از موارد حجم چربی بیشتری بر سطح پوست آقایان مشاهده شود.

تعداد شستشوی صورت در آقایان نهایتاً دو بار در روز است، مگر در مواردی که شغل آنها ایجاب می‌کند تا در روز بیشتر نسبت به شستشوی صورت خود اقدام نمایند و در این صورت نهایتاً 3 مرتبه در روز، شستشوی صورت بلا مانع بوده و بیش از این تعداد باعث خشکی پوست می‌گردد. از مواد شستشوی مناسب مانند ژل‌ های پاک کننده استفاده نمایید و به هیچ وجه از صابون‌های معمولی که برای پاک‌سازی پوست صورت استفاده نکنید. صابون‌ها تا حد بسیار زیادی باعث خشکی پوست خواهند شد.

آشنایی با گام 2 در روتین پوستی مردانه در 6 گام

دومین اقدام در روتین پوستی مردان، لایه برداری پوست است. اصولاً پوست به صورت اتوماتیک اقدام به حذف و از بین بردن سلول‌های مرده پوست که باعث تیره‌گی و کدر شدن پوست می‌شوند، می‌نماید. اما در شرایطی نیز ممکن است این عمل توسط پوست صورت نگیرد. با توجه به اهمیت از بین رفتن سلول‌های مرده پوستی می‌بایست اقدام به لایه برداری پوست صورت خود با استفاده از مناسب‌ترین نوع اسکرایب، لایه برداری نمایید. گفتنی است برای لایه برداری پوست می‌توانید از ماسک‌های لایه بردار نیز به جای اسکرایب استفاده نمایید.

لایه برداری پوست، در روتین پوستی مردان، تا دو بار در هفته مجاز و بلا مانع است. با انجام این کار، جذابیت پوست مردان طی لایه برداری بازسازی می‌شود و پوستی شفاف و شاداب‌تر پیدا می‌کنند. تنها در صورتی که پوست فرد از درصد چربی بالاتری برخوردار است، تعداد دفعات لایه برداری می‌تواند تا سه بار در هفته نیز انجام شود. اگر دارای ریش و سبیل هستید، مطمئن شوید که مقدار مناسبی از محلول لایه بردار به سطح زیرین ریش و سبیل رسیده باشد. پس از گذشت مدت زمان نسبتاً کمی، زیر یک دقیقه با استفاده از آب گرم شروع به شستن صورت خود نمایید.

همچنین ببینید: نحوه تشخیص نوع پوست زنان و مردان

آشنایی با گام 3 در روتین پوستی آقایان

متاسفانه برخی از افراد با پیری زودرس پوست مواجه می‌شوند. یکی از دلایل مهم درگیر شدن با این مشکل، قرار گرفتن در معرض طولانی مدت نور خورشید است. البته پیری زودرس پوست گاهی به دلایل ژنتیکی نیز روی می‌دهد. پیری زود رس پوست، باعث ایجاد چین و چروک‌های پنجه کلاغی در کنار چشم‌ها شود و این اتفاق می‌تواند چهره شما را بسیار پیرتر از سن واقعیتان نشان دهد.

در گام سوم از 6 گانه‌‌ی روتین پوستی مردان، با کمک سرم‌های پوستی اقدام به تغذیه پوست می‌نماییم. با تشخیص مناسب جنس پوست، می‌توان با سرم‌های مراقبت پوستی مواد مغذی مورد نیاز پوست را به آن رساند و از این طریق چین و چروک‌ها از بین رفته و پیری زودرس پوست مداوا خواهد شد. با تغذیه پوست توسط سرم‌های مغذی، مواد مورد نیازی که پوست در طول روز از دست داده است را باز دریافت می‌کند. دو بار در روز تعداد مناسبی برای استفاده از سرم‌های مراقبت پوستی است.

سرم پوستی آقایان
سرم پوستی آقایان

سرم‌های مراقبت پوستی، با داشتن مقادیر قابل توجهی از ویتامین‌های C,A,B و البته آنتی اکسیدان‌، به بازسازی پوست شما کمک می‌کند. در روتین پوستی مردان، استفاده از این سرم‌ها بسیار کارآمد است. اغلب آقایان در طول زندگی خود به صورت بسیار خطرناکی از محصولات مراقبت پوستی دوری کرده، لذا با استفاده از این سرم‌ها جذابیت پوست مردان می‌تواند خیلی زود بازگردد.

آشنایی با گام 4 روتین پوستی آقایان

روزی 8 لیوان آب بنوشید! این جمله را در طول زندگی به دفعات شنیده و یا خوانده‌ایم. در حقیقت نوشیدن 8 لیوان آب به سلامتی ارگان‌های داخلی و پوست شما بسیار کمک می‌کند. چهارمین گام، در رابطه با هیدراته نگه داشتن پوست است. هیدراته نگه داشتن پوست و بدن در روتین پوستی مردان، با حفظ میزان مناسب آب بدن نیز میسر خواهد شد.

در رابطه با هیدراته نگه داشتن پوست، کافی است روزانه بعد از هر یک مرتبه، از دو بار کلی، که اقدام به شستشوی صورت خود می‌نمایید، همچنان که صورتتان خیس است مقداری مرطوب کننده به صورت خود زده و ماساژ دهد.

همچنین ببینید: مقاله جامع راهکارهای موثر جوان سازی پوست

گام 5 روتین پوستی مردان

آکنه یا جوش‌های نوک سیاه یکی از مشکلات بسیار رایج در پوست است که بیشتر در زمان نوجوانی، پوست را درگیر می‌کند. اما همیشه بروز این مشکل به سنین نوجوانی احتیاج ندارد، بلکه آکنه می‌تواند به خاطر مشکلات و بیماری‌های دیگری نیز بوجود آید و سطح پوست را نیز بپوشاند. مانند :

 • عوامل متعدد محیطی
 • مشکلات موجود در کبد
 • مشکلات گوارشی
 • یا حتی بعد از پاکسازی به عنوان عوارض پاکسازی

می‌توان در روتین پوستی مردان، قبل استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، دقیقاً چند دقیقه قبل از اقدام به استفاده از ضد آفتاب، مقداری از ژل‌های ضد آکنه و یا ضد جوش را روی سطح جوش مالید.

آشنایی با گام 6 روتین پوستی مردان

به عنوان گام آخر از سلسله گام‌های شش‌گانه روتین پوستی آقایان برای حفظ جذابیت پوست مردان توصیه می‌کنیم تا حتما از کرم‌های ضد آفتاب استفاده نمایید. بهتر است با توجه به ضررهایی که اشعه‌های ماوراء بنفش خورشید برای پوست بدن انسان دارند، از کرم‌های ضد آفتاب با میزان Fps بالای 30 استفاده کنید.

سوالات متداول احتمالی

آیا روتین پوستی برای مردان نیز کاربرد دارد؟

بله، روتین پوستین مردان برای حفاظت از پوست و جوانی پوست آقایان نه تنها کاربرد دارد بلکه داشتن یک روتین پوستی آقایان الزامی است.

آیا روتین پوستی مردان باید روزانه اجرا شود؟

روتین پوستی مردان با روتین‌های پوستی بانوان فقط در تعداد محصولات مورد استفاده آنهاست. هر دو روتین مردانه و زنانه به صورت روزانه استفاده می‌شوند.

1 نظر در “مراحل روتین پوستی مردانه در 6 گام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات آموزشی اخیر

خانه