تماس برای مشاوره

09008001870

تماس مشاوره

09008001870

مقایسه بوتاکس و فیلر

مقایسه بوتاکس و فیلر؛ کدام روش بهتری برای جوان سازی است؟

در بین تمامی عمل‌های زیبایی، جوانسازی پوست عملی بسیار محبوب است. هدف از جوانسازی پوست، بازگرداندن جوانی، شادابی، به پوست و همچنین کاهش اثرات پیری و بهبود کلی وضعیت ظاهری پوست است. با توجه به رشدی که علم پزشکی در این زمینه داشته، اکنون روش‌های بسیاری برای این جوان‌سازی پوست وجود دارد. در این مقاله به مقابسه دو روش محبوب برای جوان سازی خواهیم پرداخت: مقایسه بوتاکس و فیلر.

اما در این بین، دو مورد از بین تمامی گزینه‌های موجود، به عنوان بهترین و موثرترین روش‌های جوانسازی پوست شناخته شده‌اند. این دو روش، فیلر و بوتاکس هستند. این دو روش در جایگاه دو عمل زیبایی بدون نیاز به هرگونه جراحی و توانایی چشمگیرشان در درمان چین و چروک‌‌ها و رفع کاهش حجم‌های نقطه‌ای پوست، به طور گسترده و کاربردی در حال استفاده می‌باشند. اگر شما هم به روش‌های جوان‌سازی پوست علاقمندید و به دنبال انتخاب بهترین گزینه بین بوتاکس و فیلر هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

مقایسه بوتاکس و فیلر در بین روش‌های جوان‌سازی پوست

اگر شما هم علاقمندید که بهترین گزینه در روش‌های جوان‌سازی پوست را با مقایسه بوتاکس و فیلر بیابید، در این مطلب به صورت کامل، به پاسخ مناسب خواهید رسید. امروزه یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوان‌سازی پوست، استفاده از تزریق بوتاکس و فیلر است. اما مساله این است که با افزایش تقاضا برای استفاده از بوتاکس و فیلر، رشد تکنولوژی و علم پزشکی در زمینه زیبایی، هر روز جایگزین‌های جدیدی را برای روش‌های جوان‌سازی پوست راهی بازار می‌کند.

همین مساله باعث می‌شود که جامعه علاقمند به استفاده از روش‌های جوان‌سازی پوست، در انتخاب بهترین روش‌های جوانسازی پوست کمی دچار مشکل شود. اما حقیقت این است که در هر شرایطی تا کنون، بوتاکس و فیلر توانسته‌اند عنوان بهترین روش‌های جوانسازی را به خود اختصاص بدهند. اما سوال اصلی اینجاست که، با مقایسه بوتاکس و فیلر کدام روش به عنوان بهترین و موثر‌ترین روش جوان‌سازی پوست معرفی خواهد شد؟

مقایسه بوتاکس و فیلر، مقایسه موثرترین روش برای جوان‌سازی

مقایسه بوتاکس و فیلر که به عنوان بهترین روش‌های جوان‌سازی پوست شناخته می‌شوند، می‌تواند به ما در معرفی بهترینِ بهترین‌ها در روش‌های جوان‌سازی پوست کمک کند. در همین زمینه یکی از مهمترین نکات قابل توجه، انتخاب و مقایسه بوتاکس و فیلر برای تزریق بر اساس نیازها و اولویت‌های بیمار و یا متقاضی تزریق است. اولین عامل در مقایسه بوتاکس و فیلر، نیاز و شرایط بیمار است.

برای مثال :

افرادی که دارای چین و چروک‌های کم عمق و سطحی هستند، صرفاً برای جلوگیری از عمیق‌تر شدن چروک‌ها و همینطور به عنوان یک درمان مقطعی از بوتاکس استفاده می‌کنند. اما بیمارانی که برای مقایسه بوتاکس و فیلر برای تزریقشان سردرگم هستند، اگر دارای چین و چروک‌های عمیق‌تر و قابل توجه‌تری باشند از تزریق فیلر استفاده خواهند کرد.

در همن زمینه، می‌بایست به نکته‌ای دیگر نیز توجه نمایید؛ در حقیقت برای مقایسه بوتاکس و فیلر باید گفت : هر دو به عنوان روش‌های جوان‌سازی پوست، نتایجی عالی و رضایت بخش را در زمینه‌های کاربردی مربوط به خود برای بیماران همراه خواهند داشت. با توجه به این اصل، مقایسه بوتاکس و فیلر برای شناخت بهترین روش، بین روش‌های جوان‌سازی پوست؛ نیاز به آشنایی با نحوه عملکرد بوتاکس و فیلر و همینطور شناخت مزایا و معایت بوتاکس و فیلر داریم تا بهترین نوع روش جوان‌سازی پوست را با در نظر گرفتن تمامی مزایا و معایب و شیوه عملکرد بوتاکس و فیلر نسبت به نیاز و احتیاجات درمانی خود، بیابیم.

تعریف بوتاکس و تاثیر آن در جوان‌سازی پوست

بوتاکس که از باکتری‌ها به دست می‌آید، در حقیقت سمی است به نام بوتولینوم که قادر است به عنوان یک شل کننده و فلج کننده موقع عضلانی عمل کند. در رابطه با مقایسه بوتاکس و فیلر، گفتنی است که استفاده و تزریق بوتاکس در درجه اول با هدف زیبایی و برای رفع و کنترل چین و چروک‌های نمایان شده بر پوست استفاده می‌شود. چین و چروک‌هایی که با تزریق بوتاکس کنترل و بهبود می‌شوند به طور طبیعی در اطراف چشم، دهان و بین ابروها ایجاد می‌گردند. افزایش سن نیز باعث عمیق‌تر شدن و نمایان‌تر شدن آنها خواهد شد و هنگامی که بوتاکس تزریق می شود، ماهیچه‌ها و عضلات مربوطه در نزدیکی این چین و چروک‌ها، شل و به صورت موقت فلج می‌شوند.

حقیقتاٌ با کاهش فعالیت‌های عضلانی نزدیک و مربوط به ناحیه درگیر با چین و چروک، منجر به کاهش تدریجی و بهبود و کنترل آنها می‌گردد. با این حال، بسیار مهم است که در رابطه با مقایسه بوتاکس و فیلر در جوان‌سازی پوست توجه داشته باشید، بوتاکس برای درمان چین و چروک‌های ناشی از کمبود تولید کلاژن پوست با بالا رفتن سن، انتخاب بسیار مناسبی است.

آشنایی با تزریق فیلر، و تاثیر فیلر در جوان‌سازی پوست

تزریق فیلر یکی دیگر از روش‌های جوان‌سازی پوست، محبوب و پر استفاده توسط بیماران و متقاضیان عمل‌های زیبایی است. از فیلر نیز در زمینه بهبود و رفع چین و چروک‌های پوست صورت استفاده می‌شود. استفاده از فیلر در بین روش‌های جوان‌سازی پوست، در درجه اول برای درمان چین و چروک‌های خطوط لبخند استفاده می‌شود. اما یکی از نکات قابل توجه در مقایسه بوتاکس و فیلر در نحوع عملکرد بوتاکس و فیلر، استفاده‌ای است که از فیلر برای پر کردن نقاطی مانند : گونه و لب‌ها می‌شود. در برخی موارد، فیلرهای پوستی روی دست‌ها نیز انجام می‌شود، و هدف از تزریق فیلر در پوست دست، از بین بردن جای زخم است.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در مقایسه بوتاکس و فیلر، انواع مختلفی است که فیلرهای پوستی دارا می‌باشند. روش اجرا و نحوه عملکرد بوتاکس و فیلر، دقیقا مثل یکدیگر بوده و فیلر نیز دقیقاً مانند بوتاکس، از طریق تزریق به پوست بیمار وارد می‌شود. در رابطه با مزایا و معایب بوتاکس و فیلر، در باره فیلر باید بدانید که تاثیر تزریق فیلر با هدف جوان‌سازی پوست ممکن است موقتی باشد و بیشتر برای تقویب بافت‌هایی در صورت بیمار تزریق و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقایسه بوتاکس و فیلر در کاربرد آنها (کاربرد بوتاکس)

 • از بین بردن چین و چروک بین ابروها و خطوط بیان
 • صاف کردن و از بین بردن چروک‌های اطراف چشم
 • باز کردن چروک‌های پیشانی
 • از نظر ظاهری، خطوط لبخند و اطراف چشم و پیشانی را بهبود می‌بخشد
 • تقویت ناحیه ابرو و جلوگیری از بالا بردن ابروها و ایجاد چین و چروک
 • کاهش خطوط پنجه کلاغی موجود در ناحیه گردن

مقایسه بوتاکس و فیلر در کاربرد آنها (کاربرد فیلر)

انواع مختلف فیلر‌های پوستی برای درمان نشانه‌های آشکار پیری پوست ساخته و در بازار موجود است. بنا به انتخاب و تزریق نوع خاص فیلر، می‌توان نتایج ذیل را در زمینه جوان‌سازی پوست بدست آورد :

 • افزایش حجم لب
 • نقاطی از صورت که بافت‌های ضعیفی داشته و فرو رفته است را با تزریق فیلر ترمیم و همسطح سازی می‌کنند
 • خطوط تیره و چین و چروک‌های زیر چشم در پلک‌های پایین را، می‌توان با تزریق فیلر از بین برد
 • نقاطی که به دلیل زخم از بین رفته و دچار فرورفتگی شده‌اند، با تزریق فیلر هم سطح و بهبود می‌یابند.
 • تزریق فیلر در مقایسه بوتاکس و فیلر، شامل نکته‌ای دیگر می‌شود و آنهم، افزایش و یا کاهش چین و چروک‌های دائمی به خصوص در نواحی پایینی توسط تزریق فیلر است.

دوره ماندگاری بوتاکس و فیلر (ماندگاری فیلر)

طول عمر و ماندگاری استفاده از بوتاکس و فیلر به عنوان بهترین روش‌های جوان‌سازی پوست، یکی از مهم‌ترین مولفه‌های مقایسه بوتاکس و فیلر در مسیر یافتن بهترین روش در روش‌های جوان‌سازی پوست است. در همین رابطه نیز گفتنی است که، فیلر‌های پوستی ممکن است از طول عمر و میزان ماندگاری متفاوتی برخوردار باشند.

برخی از انواع فیلر می‌توانند تا 6 ماه نیز ماندگاری داشته باشند، در حالی که برخی دیگر می‌توانند تا 2 سال یا حتی بیش از این میزان دوام آورده و ماندگاری از خود نشان دهند. با در نظر گرفتن نیاز بیمار و مطرح کردن توقعات متقاضی تزریق با پزشک مربوطه می‌تواند، بهترین نوع با میزان ماندگاری لازم را برای فرد مشخص کند.

دوره ماندگاری بوتاکس و فیلر (ماندگاری بوتاکس)

در رابطه با طول ماندگاری بوتاکس، که یکی دیگر از دو عنوان محبوب در بین روش‌های جوان‌سازی پوست شناخته شده است؛ گفتنی است که بوتاکس نسبت به فیلرها مدت اثر و ماندگاری کوتاه‌تری دارد. استفاده از بوتاکس در مقایسه بوتاکس و فیلر، این روش جوان‌سازی پوست در بازه‌های زمانی 4 تا 6 ماه، نیاز به تزریق و ترمیم مجدد دارد، تا ماندگاری و تاثیرش حفظ شود.

مقایسه هزینه بوتاکس و فیلر

در مرحله بعدی شناخت بهترین روش جوان‌سازی پوست، به مقایسه بوتاکس و فیلر از نظر قیمت و هزینه رسیدیم. به طور معمول، تزریق بوتاکس بسیار مقرون به صرفه‌تر از فیلر است. بدون شک محاسبه هزینه تزریق در هر دو روش‌های جوان‌سازی پوست (بوتاکس و فیلر) بستگی به ناحیه مورد نیاز درمان و البته دوز مورد نیاز دارد. با توجه به گستره وسیع فیلرهای موجود و کاربردهای متنوع آنها، هزینه تزریق فیلر می‌تواند به میزان قابل توجهی بیشتر از بوتاکس باشد.

مزایا و معایب بوتاکس

به خاطر داشته باشید که در بسیاری از موارد، معایب تزریق بوتاکس به عنوان روشی محبوب در بین روش‌های جوان‌سازی پوست؛ فقط به دلیل عدم برخورداری درمانگر از مهارت و تخصص مورد نیاز رخ می‌دهد. در غیر اینصورت تزریق بوتاکس در مراکز تخصصی و بدست پزشک متخصص به ندرت شامل خطرات و عناوین ذیل می‌گردد.

معایب تزریق بوتاکس به دست افراد ناشی و غیر متخصص :

 • مشاهده کبودی در نزدیکی محل تزریق
 • افتادگی پلک
 • سردرد
 • چشم های خشک، قرمز یا تحریک شده.

مزایای تزریق بوتاکس به صورت تخصصی :

 • کاهش و کنترل چین و چروک
 • بدون نیاز به جراحی و خونریزی
 • درمان سریع
 • زمان نقاهت حداقلی یا تقریباً بدون دوران نقاهت
 • دستیابی به ظاهری جوان و طبیعی
 • تسکین میگرن و از بین برنده دردهای میگرن مزمن
 • درمان تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس)
 • سازگاری بسیار بالا

مزایا و معایت تزریق فیلر در جوان‌سازی پوست

اکثر معایب جانبی ناشی از تزریق فیلر پوستی عموماً خفیف هستند، و به طور طبیعی در مدت زمان کوتاهی ناپدید می‌شوند. برخی از معایب جانبی معمول مرتبط با تزریق فیلر از قرار موارد ذیل است:

معایب تزریق فیلر

کبودی، ناراحتی و درد در نزدیکی محل تزریق.

تغییر در رنگ پوست یا از بین رفتن رنگدانه‌های پوست

احساس خارش در محل تزریق و حوالی ناحیه‌ی تزریق شده

ایجاد تومور یا رشد غیر طبیعی.

 مزایای تزریق و استفاده از فیلر برای جوان‌سازی پوست

 • به حداقل رساندن چین و چروک
 • امکان تمدید و تزریق در طولانی مدت
 • بهبود فرم صورت
 • بدون نیاز به خونریزی و جراحی
 • رویه اجراء بسیار سریع
 • دوره نقاهت محدود
 • ظاهر طبیعی بعد از جوان‌سازی پوست با تزریق فیلر
 • تطبیق پذیری بالا
 • امکان درمان‌های سفارشی

تجربیات بیماران در رابطه با استفاده از بوتاکس و فیلر

 • خانم ریاحی (34 ساله) :

با سلام، مدتها بود که در مقایسه بوتاکس و فیلر دچار سردرگمی شده بودم و نمیدونستم که باید از کدوم روش استفاده کنم. بعد از مشورت و مشاوره با پزشک متخصص بالاخره متوجه شدم که با توجه به نیازهایی که وضعیت پوست صورتم ایجاد کرده باید از تزریق فیلر برای جوان‌سازی پوست صورتم استفاده کنم. خیلی راضیم و خوشحالم که با تحقیق و دید باز تونستم با توجه به نیازم بهترین و موثرترین روش رو بین بوتاکس و فیلر انتخاب کنم.

 • خانم نورمحمدی (44 ساله) :

مدتها بود که وقتی به آینه نگاه می‌کردم بین دو راهی تزریق بوتاکس و فیلر مونده بودم. دلم می‌خواست یکی پیدا بشه و از تجربیاتش برای مقایسه بوتاکس و فیلر استفاده کنم تا بتونم بهترین روش رو بین روش‌های جوان‌سازی پوست انتخاب کنم. با خوندن مقاله‌ مقایسه بوتاکس و فیلر متوجه شدم که نیاز و شرایط پوستی تعیین کننده بهترین و موثرترین روش جوان سازی پوست هستش و با توجه به خطوط پنجه کلاغی گردنم، و در نظر گرفتن راهنمایی‌های پزشک متخصص بوتاکس رو انتخاب کردم و جالبه که هیچ دردی هم حس نکردم. چه اولین بار و چه حالا که بارها برای تمدید و تزریق دوباره این کارو انجام دادم.

پیشنهاد بهترین روش براساس نیازها

تا اینجای مطالب با مقایسه بوتاکس و فیلر برای انتخاب بهترین روش بین روش‌های جوان‌سازی پوست؛ و همینطور مطالعه تجربه کاربران عزیزی که محبت کردند و با ما تجاربشون رو در این رابطه به اشتراک قرار دادند، متوجه شدیم که بهترین راه دریافت مشاوره است.

با انتخاب یک پزشک متخصص و بیان توقعات و نیازهای خودتون، و با توجه به شرایط پوستی حاکم بر صورت و دیگر نقاط مورد نظر، بهترین روش را در بین تمامی روش‌های جوان‌سازی پوست خواهید یافت. توصیه ما نیز در این باره به شما عزیزان این است که به هیچ وجه اقدام به دریافت خدمات تزریق بوتاکس و فیلر از افراد غیر متخصص نکنید.

مقالات آموزشی اخیر

خانه